Staroindická Tantra vychazí z dobové náboženské zkušenosti. Tantra jako prožitková věda byla s náboženstvím spojena, neboť vznikla jako vedlejší produkt náboženského života. Veškerá vzdělanost byla ve starodávných civilizacích většinou v rukou kněží, ti jediní měli čas a prostředky .
Tantrická pojednání měla následující témata:
Stvoření světa
Zničení a zánik světa
Vzývání boha v mužském a ženském principu
Získávání nadpřirozených schopností
Různé cesty vedoucí ke splynutí s nejvyšším principem a příslušné metody a meditace
Základním tantrickým pojednáním je rozhovor mezi Šivou - božským pánem, zastoupením mužského principu a Šakti - božskou energií, zastoupením ženského principu. Šakti se též nazývá Déví, což znamená božská.
Vigyan Bhairav Tantra
Tato kniha je pět tisíc let stará, nejdříve byla v ústní tradici, později získala písemnou podobu. Jedná se o dialog mezi Šivou a Déví, který neni dialogem
mezi učitelem a žákem, ale mezi dvěma milenci. Jedno z vysvětlení je, že Šiva a Déví jsou vnitřní muž a vnitřní žena a také jejich božské aspekty. Může se jednat o vnitřní dialog jednoho člověka, jednoho boha. Zároveň Šiva a Šakti (Déví) zřejmě byly skutečné historické postavy nebo několik postav, které byly mýtizovány. Rozhovor mezi Šivou a Déví odhaluje tantrické meditační techniky a postupy.

Osobní sdělení o jedné akci. Co jsem cítil, co jsem prožíval, detaily, kterým jsem si všiml. Tento program se stal pro mě obrovskou výzvou v přijetí intimity ve skupině mužů. Předcházelo tomu osobní drama ve čtvrtek, kdy jsem intimitu nezvládl, nedokázal jsem přijmout své tělo v nahotě před jinými muži, a ve vzteku rozbil stolek.

Rituálu předcházela celodenní příprava, co ve mně vyvolalo pocit očekávání něčeho velkého a významné. Igorek nám postupně odtajňoval jeho jednotlivé části a mně se zmocňovala velká energie a radost, že budu moci zažít tak krásnou techniku. cítím, že potřebuji sdílet svoji energii (prožitku, sexuality) se ženami