V Bílé tantře se mohou pro zajimavost objevit jména indických bohů jako je Šiva, Šakti, Kálí, nebo se používá indické terminologie jako lingam, jóni, čakrapudža... Tyto názvy a terminologie jsou však pouze významotvorné, nemají charakter náboženských pojmů, ale dáváme jim obsah, který souvisí s konkrétními technikami nebo postupy. Dříve náboženské obsahy pojmů jsou vyjmuty, aby mohl vzniknout terminus technikus, tedy specifický jazyk tohoto vědního prožitkového oboru.
Bílá tantra a její tři zdroje
Označujeme tak tantrickou školu Sw. Anand Shunyama. Podstatou Bílé tantry je, že není kulturně podmíněná. To znamená, že když děláme tantrické techniky, tak nemusíme věřit v nějaké náboženství. Bílá tantra je přímé napojení na esenci staroindické tantry. Toto napojení je dáno tím,
že Sw. Anand Shunyam je žákem tantrického mistra Deva Bhardwaje.
Dev Bhardwaj (jedná se o pseuodym známé indické osobnosti) je indický mistr žijící na severu Indie. On sám ve svém celoživotním díle si uvědomuje, že je důležité oddělit konkrétní techniky, seance a meditace od tradiční indické mytologie.
Dalším důvodem kulturní nepodmíněnosti je to, že tantra pochází ještě z předárijské doby, tedy z doby před prvními písemnými památkami, před Védami. Současná puritánská brahmánská společnost tantrické aktivity v podstatě potlačuje, proto je tantra v Indii spíše neveřejná.
V Bílé tantře se mohou pro zajimavost objevit jména indických bohů jako je Šiva, Šakti, Kálí, nebo se používá indické terminologie jako lingam, jóni, čakrapudža... Tyto názvy a terminologie jsou však pouze významotvorné, nemají charakter náboženských pojmů, ale dáváme jim obsah, který souvisí s konkrétními technikami nebo postupy. Dříve náboženské obsahy pojmů jsou vyjmuty, aby mohl vzniknout terminus technikus, tedy specifický jazyk tohoto
vědního prožitkového oboru.
Druhým zdrojem pro Bílou tantru jsou systémy přírodní léčby, Reiki, tantrické léčení, pránické léčení, sufíjské techniky, meditační techniky, tedy všechny celostní přístupy v léčení.
V Bílé tantře si uvědomujeme, že člověk západního typu potřebuje zdravotně posilovat, energeticky vyrovnávat a tělesně i duševně očišťovat.
Tantrický přístup je hlubinný zdravotně preventivní přístup, je to dokonalá celostní medicína bez diagnostického omezení. Sw. Anand Shunyam je mistr prožitkové přírodní léčby s dlouholetou praxí v Meditačním centru Lažánky.
Třetím zdrojem jsou Oshovy meditace, Oshovy meditační terapie a Oshova tantrická vize. Shunyam se hlásí k Oshovu odkazu a považuje Osha za svého učitele. V jeho mezinárodním centru v Púně absolvoval několik tantrických tréninků, Oshovu vizi podporuje a vytváří všechny své semináře na podkladě meditačního základu, kterým jsou Oshovy meditace a Oshovy meditační terapie.
Bílá tantra má již mnohaleté zázemí a praxi v Meditačním centru Lažánky.
Kulturně nepodmíněná tantra je součástí známých terapií jako jsou Mystéria lásky, života a smrti, Archetypy. Vlastní kapitolou jsou párové Reiki seance a Oshovy meditace, které jsou již delší dobu praktikovány na celoročních školách Reiki.
Bílá tantra je určena pro člověka západního typu jako forma oslavy života, smyslové zkušenosti a transformace sexuální energie v hlubokou
lásku.